אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא מחלה כואבת הפוגעת בנשים.

היא מסווגת כמחלה אוטו-אימונית, כלומר היא מתרחשת כאשר המערכת החיסונית של הגוף תוקפת בטעות רקמה בריאה.

הסימפטומים של אנדומטריוזיס מאובחנים לעיתים קרובות כמצבים אחרים כגון תסמונת המעי הרגיז, פיברומיאלגיה או תסמונת עייפות כרונית.

נשים עם אנדומטריוזיס יחוו לעיתים קרובות כאבים במהלך הווסת והביוץ, כאבים בזמן קיום יחסי מין וכאבים בבטן התחתונה או בגב.

אנדומטריוזיס עלולה לגרום לאי פוריות מכיוון שרקמת צלקת מהמחלה יכולה להיווצר בשחלות או ברחם, לחסום את שחרור הביציות או לזרע להגיע לביצית.

על פי הערכות, אנדומטריוזיס משפיעה על 10% מהנשים בגיל הפוריות ברחבי העולם.

אנדומטריוזיס היא הפרעה שבה רקמה שבדרך כלל מצפה את הרחם צומחת מחוצה לה.

הסיבה לאנדומטריוזיס אינה מובנת לחלוטין. היא עלולה להיגרם על ידי מחזור לאחור, שבו דם הווסת זורם בחזרה דרך החצוצרות ואל האגן.

אנדומטריוזיס יכולה להיות מסווגת כעמוקה או שטחית בהתבסס על מידת השפעתה על הרקמה. אנדומטריוזיס עמוק יכול להשפיע על איברים אחרים, כגון שלפוחית השתן והמעיים, בעוד אנדומטריוזיס שטחי אינו משפיע על איברים אחרים.

אנדומטריוזיס היא מחלה כרונית הפוגעת במערכת הרבייה הנשית.

זה מאופיין בנוכחות של רקמת רירית הרחם (הרקמה שבדרך כלל מצפה את הרחם) מחוץ לרחם. זה יכול להוביל לכאב, אי פוריות וסיבוכים אחרים.

רירית הרחם היא רירית רקמה המצטברת לקראת הריון ונשרה בזמן הווסת. באנדומטריוזיס, רירית זו צומחת מחוץ לרחם ועלולה לגרום לדלקת וכאב. המצב יכול לגרום להצטלקות באיברים סמוכים, כולל בשחלות או במעי.

תסמיני אנדומטריוזיס כוללים כאבי מחזור חמורים ודימום כבד, כאבים או לחץ באגן או בבטן התחתונה, יחסי מין כואבים, שלשולים או עצירות עם לחץ באגן.

הגורמים לאנדומטריוזיס הם

אנדומטריוזיס היא מחלה כרונית, כואבת ומתישה.

זה משפיע על נשים בגיל הפוריות ועלול לגרום לאי פוריות.

התסמינים העיקריים של אנדומטריוזיס הם כאבי אגן, כאבי גב תחתון, כאבים בזמן קיום יחסי מין ומחזורים כבדים. הסיבות העיקריות למחלה אינן ידועות אך מאמינים כי חלק מגורמי הסיכון כוללים גנטיקה, תפקוד לקוי של מערכת החיסון, גורמים סביבתיים כמו עישון או עודף משקל. ניתן לאבחן אנדומטריוזיס על ידי בדיקת אגן עם אולטרסאונד או סריקת MRI כדי לאשר את האבחנה.

מספר טיפולים זמינים עבור אנדומטריוזיס כולל טיפול הורמונלי (גלולות למניעת הריון), ניתוח (להסרת הנגעים) ותרופות להקלת התסמינים.

אנדומטריוזיס היא מחלה שבה רקמה שבדרך כלל מצפה את הרחם נמצאת מחוץ לרחם.

זה יכול לגרום לכאב, מחזור כבד ועקרות.

הסימפטומים של אנדומטריוזיס לרוב מאובחנים בצורה שגויה כמצבים אחרים, כגון תסמונת המעי הרגיז, ולכן לוקח בממוצע 10 שנים מהתסמין הראשון לאבחון.

מאמר זה ידון בסיבות ובאפשרויות הטיפול באנדומטריוזיס. כמו באתר של המרכז לאנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא מחלה שבה רקמת רירית הרחם, שבדרך כלל מצפה את הרחם, צומחת מחוץ לחלל הרחם.

הגידולים ברקמות עלולים לגרום לכאב וחוסר פוריות.

התסמינים העיקריים של אנדומטריוזיס הם כאבי אגן ומחזורים כואבים. תסמינים אחרים עשויים לכלול שלשול, עצירות, בחילות, הקאות וכאבי גב. לאנדומטריוזיס אין סיבה ספציפית, אך נהוג לחשוב שגורמים מסוימים עשויים להיות חשובים להתפתחותה כגון גנטיקה וחוסר תפקוד של מערכת החיסון.

הטיפול באנדומטריוזיס תלוי בחומרת התסמינים ובהיקף המחלה. נשים עם תסמינים קלים עד בינוניים מטופלות בדרך כלל בתרופות ואילו נשים עם תסמינים חמורים מטופלות בדרך כלל בניתוח כדי להסיר את כל הנגעים הנראים לעין (שתלי רירית הרחם).

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

זריקות אוזמפיק לירידה במשקל: גישה חדשנית למאבק במשקל עודף

במרדף הבלתי פוסק אחר אסטרטגיות יעילות לירידה במשקל, זריקות אוזמפיק הופיעו כאופציה מבטיחה עבור אנשים המתמודדים עם משקל עודף. לפני תחילת השימוש בתרופה זו, חשוב לקבל את כל המידע המקיף, להבין מדוע אנשים פונים לטיפול זה, את היתרונות הקשורים לזריקות אלו, שיטות חלופיות לטיפול במשקל עודף, והסכנות הנשקפות מע

מדריך מושלם: בחירת ציוד הכרחי להכנת נרות איכותיים

פתיחת אמנות יצירת הנרות דומה לאימוץ מלאכה נצחית, מגדלור של מסורת וחדשנות שהאיר את ההיסטוריה האנושית. יציאה לעולם ייצור הנרות דורשת לא רק קורטוב של יצירתיות, אלא ארסנל מאובזר היטב המותאם ליצירת הלהבה המושלמת. דמיינו שאתם בוחשים בים מותך של שעווה, מחדירים בו תמציות המזכירות את שדות הגליל הריחניים, וצופים ביצירה שלכם מטילה זוהר חם בין כותלי בית ירושלמי נעים. זו לא רק פעילות; זהו ריקוד עדין של דיוק, סבלנות ונגיעה של הרוח הייחודית שלך.

קונסולות לבית – איך לעצב וליהנות גם מפונקציונליות

אומנות עיצוב הפנים היא תרגיל באיזון בין פונקציונליות ואסתטיקה. ריהוט ספציפי שמדגים את ההרמוניה הן קונסולות איכותיות ומעוצבות. לעתים קרובות, יש לאלו כמה תפקידים הל מהצעת שטח אחסון נוסף ועד לכך שהן למעשה משמות בתור פלטפורמה לפריטים הדקורטיביים השונים או פשוט לאחסון פריטים אלו ואחרים. מיד תגלו איך לעצב באמצעות הקונסולות את הבית, ולמה הן בעצם יכולות להפוך מרהיט עיצובי גם לפונקציונלי שלא תוכלו בלעדיו.