אתר מעולה למתכונים מעניינים

קרדיט תמונה: freepik

מתכונים הם מרכיב עיקרי בבישול. הם מספקים הנחיות כיצד להכין אוכל והם קיימים כבר מאות שנים. בימים אלה, מתכונים זמינים באינטרנט ובספרי בישול.

ספר הבישול הידוע הראשון נכתב על ידי אפיציוס במאה הרביעית לספירה. הספר הזה הכיל מתכונים שלא היו רק לאוכל, אלא גם לתרופות ולקוסמטיקה. ספר הבישול המודפס הראשון יצא לאור בשנת 1491 על ידי פלטינה, שהייתה שף של האפיפיורים פיוס השני ופיוס השלישי. הספר נקרא "De honesta voluptate et valetudine" (על עונג ובריאות מכובד).

בעידן המודרני, אנשים רבים יצאו לאינטרנט כדי לחלוק את המתכונים האישיים שלהם עם אחרים באמצעות בלוגים, אתרים או סרטונים. הסיבה לכך היא שהם יכולים להעלות תמונות משלהם של המנה שהם מכינים וכן הוראות מפורטות כיצד להכין אותה בעצמם. מתכונים נוספים קיימים באתר מעולה של אתר מתכונים.

 

החלק הזה יעסוק במתכונים

אנשים מבשלים כבר אלפי שנים, והמתכונים שהם משתמשים בהם עוברים לרוב בדורות.

על פי ההערכות, ספר הבישול הראשון, שנכתב על ידי רופא יווני בשם היפוקרטס, חובר בשנת 400 לפני הספירה.

ספרי הבישול המוקדמים ביותר נכתבו בלטינית, אך עם הזמן תורגמו המתכונים לשפות אחרות וחולקו עם אנשים מתרבויות שונות.

ספר המתכונים הראשון באנגלית יצא לאור בשנת 1475 על ידי מחבר לא ידוע שתיאר כיצד להכין רוטב לדגים בשם "Oyle Soppes".

 

מהו מתכון?

מתכון הוא ערכת הוראות שאומרת לקורא כיצד להכין או להכין משהו. ההוראות הן בדרך כלל בצורת רשימת מרכיבים וסדרת הוראות שלב אחר שלב.

זה לא נדיר שמתכונים מחולקים בין חברים, קרובי משפחה וחובבי אוכל ברשתות החברתיות. יש אנשים שאוהבים גם לאסוף מתכונים ממקורות שונים כדי ליצור ספר בישול משלהם. כמה סוגי מתכונים נפוצים הם:

* מתכוני אפייה

* מתכוני בישול

* מתכוני ברביקיו

* מתכוני קינוח

* מתכונים אסייתיים

* מתכון לחלומי מטוגן

מתכון הוא סט של הוראות שמלמדות את הקורא כיצד להכין או להכין משהו. ההוראות כתובות בדרך כלל בספר בישול, עיתון או מגזין.

המילה "מתכון" נובעת מהפועל הלטיני recipere, שפירושו "לקחת שוב".

לכל מתכון שלושה חלקים: רשימת המרכיבים, רשימת הציוד הדרוש להכנתו או לבישולו וההוראות כיצד להכין אותו.

 

מתכון הוא מערכת הוראות שמובילה להכנת האוכל

המתכונים הראשונים המתועדים מתוארכים לסביבות 1600 לפני הספירה ומגיעים ממסופוטמיה. מתכונים מצויים בספרות העתיקות ביותר, כמו האודיסאה והאיליאדה של הומרוס, אך מצויים גם בהירוגליפים מצריים עתיקים, בלוחות בבליים ובטקסטים סיניים עתיקים.

כבר אלפי שנים נעשה שימוש במתכונים לשימור מזון לשימוש מאוחר יותר או להגשה ללא צורך בהכנתו מיד. הם נכתבו על לוחות חימר, עלים, נייר, לוחות אבן, מגילות פפירוס וחומרים אחרים שניתן לרשום בדיו או בצבע. על פי ההערכות, ספר הבישול המוקדם ביותר הוא הספר מסביבות 1390 לפני הספירה שנקרא "מסכת שימור מזון" אשר התגלה בשנת 1858 באתר ארכיאולוגי ליד קהיר על ידי הארכיאולוג הצרפתי אוגוסט מרייט. הספר מכיל מתכונים לשימור פירות וירקות בכבישה ו

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חדר הבריחה: מה עליך לדעת לפני שאתה נכנס?

חדרי בריחה הפכו לצורת בידור פופולרית, המאתגרת את המשתתפים לעבוד יחד כדי לפתור חידות ולברוח תוך מגבלת זמן מוגדרת. לפני שאתם צוללים לעולם חדרי הבריחה, יש כמה דברים חשובים שכדאי לדעת כדי לשפר את החוויה שלכם.

תפקידו של חוקר פרטי

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע מיומנים הנשכרים לביצוע חקירות מטעם אנשים פרטיים, עסקים או ארגונים. הם מתמחים באיסוף מידע, ביצוע מעקבים וחשיפת עובדות שעלולות להיות קשות להשגה בערוצים המסורתיים.

סוגי הלוואות לעסק שאתם צריכים להכיר

בעולם העסקים הדינמי, גישה לכלים הפיננסיים הנכונים יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחה וצמיחה. הלוואות לעסקים, המותאמות לצרכים תפעוליים ספציפיים, יכולות לספק את ההון הדרוש לניהול תזרים מזומנים, לניהול מלאי, או אפילו להרחיב את היכולת התפעולית.