בדק בית כמה זה עולה ומה המוכר מסתיר מכם?

 

בעוד שהוצאות שנלוות לרכישת בית יכולות להיות הדבר האחרון שאתם מוכנים לשלם, מומחה בדק בית ממליץ על בדק בית מקצועי על מנת לקבל מושג טוב יותר לגבי מצב הנכס ואילו בעיות עלולות להסתתר בו. למעשה, ההמלצה היום בתחום הבניה והנדל“ן הוא לא לוותר על תהליך שנקרא בדק בית. בבדק בית בודקים את מצבו של הבית או הדירה כדי שתוכלו לקבל אינדיקציה לגבי מה מחכה לכם בהיבט של תיקונים. תתפלאו לגלות שיש אנשים שבאים לרכוש נכס נדלנ“י ואז אחרי בדק הבית הם מבינים שהם לא מעוניינים בכלל להיכנס לזה.

האם אתם זקוקים לבדק בית?

בדיקת בית לפני קניה מסייע לכם להימנע מהפתעות שעלולות להיות יקרות, כמו פגמים מבניים או נזק נסתר. לכן למרות שהליך זה אינו נדרש על פי החוק, אנשים שקונים דירות, ובמיוחד בפעם הראשונה, מפיקים תועלת משמעותית מכך בדיקה יסודית מקצועית לפני סיום הרכישה.

מכיוון שרכישת בית היא השקעה גדולה מאוד, אולי הגדולה ביותר שתבצעו אי פעם, התשובה לשאלה שהכי מעסיקה אתכם: בדק בית כמה זה עולה, צריכה להיות מבוססת על ההבנה שהעלויות על רכישת בית שאינו ראוי למגורים, יכולות להיות גבוהות הרבה יותר, ולא רק מבחינת המחיר.

חשוב להבין מה מסתירים מכם

מוכרים שנואשים למכור את ביתם עשויים להסתיר בעיות אינסטלציה או בעיות אחרות שעלולות לרדוף אתכם אחר כך. מוכרים יכולים להיות מודעים לפגמים נסתרים בבתיהם, ולא לדווח לכם על בעיות שאולי לא תרצו להתמודד איתן.

עכשיו בואו נתעכב רגע על השאלה: בדק בית כמה זה עולה?

המחירים לבדיקת בתים משתנים מאוד לפי מיקום, כמו גם גודל וגיל הבית. אין תשובה מדויקת לשאלה בדק בית כמה זה עולה, והמחירים בדרך כלל נעים בין 1,200 ל-1,600 ₪. רוכשי דירות יכולים לצפות לשלם לפחות 1,200 ₪ לבדיקת בית מחברה מכובדת בבית בגודל של כ-185 מטרים מרובעים.

יחד עם זאת, תשובה נוספת לשאלה בדק בית כמה זה עולה יכולה להיות גם 2,000 או 2,400 ₪, פלוס מינוס, אם יש לכם בית גדול יותר או שאתם זקוקים לבדיקות נוספות, כגון עובש או טרמיטים, שאינם כלולים בדרך כלל בהצעת המחיר הראשונה.

כמה זמן לוקח בדק בית?

בדק בית נמשך בדרך כלל שלוש או ארבע שעות. מומלץ לתאם פגישה עם איש מקצוע מומחה בתחום לפני החתימה על חוזה רכישה, כך שיהיה לכם דו"ח מסודר לפני הרכישה. עדיף להשתתף בבדיקה, כך שתוכלו להתבונן ולשאול שאלות.

לביצוע בדק בית יש לפנות לחברה מקצועית שזה בדיוק מה שהיא עושה. חפשו מקצועיות, ניסיון, המלצות מאנשים שאתם מכירים ועל פי זה בחרו חברה שתבצע עבורכם בדק בית. בדק בית הוא פרויקט חשוב, לא חשוב מהרכישה עצמה.

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איך אפשר להקים חברה בישראל?

על מנת להקים חברה בחו"ל, תצטרכו למצוא מדינה אטרקטיבית עבורכם. זה יכול להיות במונחים של מיסוי, חוקי עבודה או גורמים

רדיקולופתיה כרונית

רדיקולופתיה מכונה גם עצב צבט, זו תופעה יחסית שכיחה המתרחשת בשורש העצב או בסביבתו, במרחק קצר מיציאת שורש העצב מחוט

דרכים לעיצוב חדר עבור ילדכם

עיצוב חדר עבור ילדכם הוא תהליך מרגש מכיוון שהוא מספק להם מקום משלהם. חשוב שעיצוב החדר ישקף את האישיות של