בדק בית כמה זה עולה ומה המוכר מסתיר מכם?

 

בעוד שהוצאות שנלוות לרכישת בית יכולות להיות הדבר האחרון שאתם מוכנים לשלם, מומחה בדק בית ממליץ על בדק בית מקצועי על מנת לקבל מושג טוב יותר לגבי מצב הנכס ואילו בעיות עלולות להסתתר בו. למעשה, ההמלצה היום בתחום הבניה והנדל“ן הוא לא לוותר על תהליך שנקרא בדק בית. בבדק בית בודקים את מצבו של הבית או הדירה כדי שתוכלו לקבל אינדיקציה לגבי מה מחכה לכם בהיבט של תיקונים. תתפלאו לגלות שיש אנשים שבאים לרכוש נכס נדלנ“י ואז אחרי בדק הבית הם מבינים שהם לא מעוניינים בכלל להיכנס לזה.

האם אתם זקוקים לבדק בית?

בדיקת בית לפני קניה מסייע לכם להימנע מהפתעות שעלולות להיות יקרות, כמו פגמים מבניים או נזק נסתר. לכן למרות שהליך זה אינו נדרש על פי החוק, אנשים שקונים דירות, ובמיוחד בפעם הראשונה, מפיקים תועלת משמעותית מכך בדיקה יסודית מקצועית לפני סיום הרכישה.

מכיוון שרכישת בית היא השקעה גדולה מאוד, אולי הגדולה ביותר שתבצעו אי פעם, התשובה לשאלה שהכי מעסיקה אתכם: בדק בית כמה זה עולה, צריכה להיות מבוססת על ההבנה שהעלויות על רכישת בית שאינו ראוי למגורים, יכולות להיות גבוהות הרבה יותר, ולא רק מבחינת המחיר.

חשוב להבין מה מסתירים מכם

מוכרים שנואשים למכור את ביתם עשויים להסתיר בעיות אינסטלציה או בעיות אחרות שעלולות לרדוף אתכם אחר כך. מוכרים יכולים להיות מודעים לפגמים נסתרים בבתיהם, ולא לדווח לכם על בעיות שאולי לא תרצו להתמודד איתן.

עכשיו בואו נתעכב רגע על השאלה: בדק בית כמה זה עולה?

המחירים לבדיקת בתים משתנים מאוד לפי מיקום, כמו גם גודל וגיל הבית. אין תשובה מדויקת לשאלה בדק בית כמה זה עולה, והמחירים בדרך כלל נעים בין 1,200 ל-1,600 ₪. רוכשי דירות יכולים לצפות לשלם לפחות 1,200 ₪ לבדיקת בית מחברה מכובדת בבית בגודל של כ-185 מטרים מרובעים.

יחד עם זאת, תשובה נוספת לשאלה בדק בית כמה זה עולה יכולה להיות גם 2,000 או 2,400 ₪, פלוס מינוס, אם יש לכם בית גדול יותר או שאתם זקוקים לבדיקות נוספות, כגון עובש או טרמיטים, שאינם כלולים בדרך כלל בהצעת המחיר הראשונה.

כמה זמן לוקח בדק בית?

בדק בית נמשך בדרך כלל שלוש או ארבע שעות. מומלץ לתאם פגישה עם איש מקצוע מומחה בתחום לפני החתימה על חוזה רכישה, כך שיהיה לכם דו"ח מסודר לפני הרכישה. עדיף להשתתף בבדיקה, כך שתוכלו להתבונן ולשאול שאלות.

לביצוע בדק בית יש לפנות לחברה מקצועית שזה בדיוק מה שהיא עושה. חפשו מקצועיות, ניסיון, המלצות מאנשים שאתם מכירים ועל פי זה בחרו חברה שתבצע עבורכם בדק בית. בדק בית הוא פרויקט חשוב, לא חשוב מהרכישה עצמה.

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חדר הבריחה: מה עליך לדעת לפני שאתה נכנס?

חדרי בריחה הפכו לצורת בידור פופולרית, המאתגרת את המשתתפים לעבוד יחד כדי לפתור חידות ולברוח תוך מגבלת זמן מוגדרת. לפני שאתם צוללים לעולם חדרי הבריחה, יש כמה דברים חשובים שכדאי לדעת כדי לשפר את החוויה שלכם.

תפקידו של חוקר פרטי

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע מיומנים הנשכרים לביצוע חקירות מטעם אנשים פרטיים, עסקים או ארגונים. הם מתמחים באיסוף מידע, ביצוע מעקבים וחשיפת עובדות שעלולות להיות קשות להשגה בערוצים המסורתיים.

סוגי הלוואות לעסק שאתם צריכים להכיר

בעולם העסקים הדינמי, גישה לכלים הפיננסיים הנכונים יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחה וצמיחה. הלוואות לעסקים, המותאמות לצרכים תפעוליים ספציפיים, יכולות לספק את ההון הדרוש לניהול תזרים מזומנים, לניהול מלאי, או אפילו להרחיב את היכולת התפעולית.