החזרי מס

businessman-working-desk-with-using-calculator-computer-office-concept-accounting-finance-1[1]

 

לא מעט אנשים שומעים כיום על החזרי מס ותוהים מי זכאי לקבל אותם והאם גם הם זכאים לקבל החזר מס. אם עד כה לא הגשתם בקשה להחזר מס, חשוב מאוד שתדעו שיתכן שמגיע לכם החזר מס וחשוב שתבררו זאת. מכיוון שמדובר על תחום מעורפל ומבלבל, כיום ניתן למצוא חברות שונות שמסייעות בהגשת הבקשה להחזר המדובר בצורה קלה, נוחה ומהירה. היחידה להחזרי מס תענה לכם על כל השאלות בשורות הבאות.

איך זה בעצם עובד?

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש להבין על מנת לקבל החזר מס הוא כיצד עובדת שיטת המס בישראל. בישראל שיטת המס היא פרוגרסיבית שזה אומר שגובה המס שאותו משלמים מדי חודש נקבע בעצם על הערכה שנתית של גובה ההכנסה הצפוי במהלך השנה כולה. על בסיס ההערכה השנתית נקבעת מדרגת המס שכל אדם שייך לה והיא זאת שקובעת כמה אחוז על האדם לשלם מדי חודש למס הכנסה. ככל שסכום ההכנסה של האדם גבוה יותר באופן שנתי כך הוא יאלץ לשלם סכום גבוה יותר.

מי יכול לקבל החזר מס?

אז מי בעצם זכאי להחזר מס? ראשית כל, כל אדם שגובה ההערכה השנתית שנקבעה עבורו הייתה גבוהה מהסכומים שהוא הרוויח בפועל. אותו אדם יהיה זכאי לקבל מס על בסיס גובה ההפרש שנוצר בין הסכום שהוא שילם בפועל למס הכנסה לבין הסכום שהיה צריך לשלם. בכל מצב שבו גובה ההכנסה השנתית שלכם השתנה במהלך השנה כדאי שתבדקו אם מגיע לכם לקבל החזר מס. כך לדוגמא: אם עבדתם רק חלק מהשנה, אם החלפתם עבודה באמצע וגובה השכר שלכם השתנה. אם אתם עצמאיים תוכלו לקבל החזר מס עבור ניכוי הוצאות מוכרות ועוד.

נקודות זיכוי ממס

בנוסף לכך, ישנה סיבה נוספת שבגינה ניתן לקבל החזרי מס והיא קבלת נקודות זכות במס. נקודות זיכוי ממס הן נקודות שניתנות למספר אוכלוסיות אשר מוגדרות מראש כאשר המטרה היא להקל על ההתנהלות הכלכלית של האוכלוסיות הללו. שוויה של נקודות זכות אחת נכון להיום הוא 219 ₪. במצב שבו לאדם יש זכאות לנקודת זכות אך היא לא נוצלה מכל סיבה באשר היא, הוא יכול לקבל החזר מס בגין התקופה שבה התקיימה הזכאות שלו. בין הזכאים ניתן למצוא: הורים לילדים עד גיל 18, כאשר ילדים בגיל הרך מקבלים יותר נקודות, סטודנטים לתארים ראשון, שני ושלישי, עובדים שמתמודדים עם מחלה או מוגבלות פיזית, הורים לילד נכה, גרושים שמשלמים מזונות וכן, נקודות זכות ניתנות על פי גיל, מין ואזרחות ועבור חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי. גם מגורים בערים שונות בפריפריה מוסיפות לנקודות זכות, כאשר יש ערים שבהן האדם פטור לחלוטין מתשלום מס.

הגשת בקשה להחזר מס בצורה הטובה ביותר

על אף שכיום ניתן להגיש בקשה להחזר מס באופן עצמאי על ידי הגשת טפסים רלוונטיים וכן מסמכים התומכים בנתונים השונים, הרי שלא פעם מדובר על תהליך ארוך ומורכב, אשר העדר מסמך ששכחתם לצרף או מילוי לא נכון של הטופס עלול לגרום לכם להתחיל מחדש את כל התהליך ועל כן, כיום ניתן לבחור בחברות המציעות להגיש עבורכם בקשה להחזר מס תמורת עמלה כלשהי. חברה מעין זאת עושה עבורכם את כל העבודה בצורה הקלה, הנוחה והמהירה ביותר ומסייעת לכם לקבל את מה שמגיע לכם תוך פרק זמן קצר.

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

זריקות אוזמפיק לירידה במשקל: גישה חדשנית למאבק במשקל עודף

במרדף הבלתי פוסק אחר אסטרטגיות יעילות לירידה במשקל, זריקות אוזמפיק הופיעו כאופציה מבטיחה עבור אנשים המתמודדים עם משקל עודף. לפני תחילת השימוש בתרופה זו, חשוב לקבל את כל המידע המקיף, להבין מדוע אנשים פונים לטיפול זה, את היתרונות הקשורים לזריקות אלו, שיטות חלופיות לטיפול במשקל עודף, והסכנות הנשקפות מע

מדריך מושלם: בחירת ציוד הכרחי להכנת נרות איכותיים

פתיחת אמנות יצירת הנרות דומה לאימוץ מלאכה נצחית, מגדלור של מסורת וחדשנות שהאיר את ההיסטוריה האנושית. יציאה לעולם ייצור הנרות דורשת לא רק קורטוב של יצירתיות, אלא ארסנל מאובזר היטב המותאם ליצירת הלהבה המושלמת. דמיינו שאתם בוחשים בים מותך של שעווה, מחדירים בו תמציות המזכירות את שדות הגליל הריחניים, וצופים ביצירה שלכם מטילה זוהר חם בין כותלי בית ירושלמי נעים. זו לא רק פעילות; זהו ריקוד עדין של דיוק, סבלנות ונגיעה של הרוח הייחודית שלך.

קונסולות לבית – איך לעצב וליהנות גם מפונקציונליות

אומנות עיצוב הפנים היא תרגיל באיזון בין פונקציונליות ואסתטיקה. ריהוט ספציפי שמדגים את ההרמוניה הן קונסולות איכותיות ומעוצבות. לעתים קרובות, יש לאלו כמה תפקידים הל מהצעת שטח אחסון נוסף ועד לכך שהן למעשה משמות בתור פלטפורמה לפריטים הדקורטיביים השונים או פשוט לאחסון פריטים אלו ואחרים. מיד תגלו איך לעצב באמצעות הקונסולות את הבית, ולמה הן בעצם יכולות להפוך מרהיט עיצובי גם לפונקציונלי שלא תוכלו בלעדיו.