חיסכון – למה אסור לנו לוותר עליו?

קרדיט תמונה: freepik

כלכלה, לאומית, קרי של מדינה, או פרטית, קרי של משק בית, בנויה מכלים ואופציות שונות. הכלי העיקרי שלה הוא כמובן חשבון תזרים מזומנים זמין ונזיל אליו מגיעות ההכנסות ודרכו מבצעים הוצאות שוטפות ואחרות. לצד כלי זה, אנחנו צריכים ליהנות מעוד כלי מאוד חשוב וחיוני מבחינה כלכלית וזה חיסכון.

אם אנחנו רוצים להתנהל נכון מבחינת משק בית, לא משנה אם זה מדובר באדם בודד, זוג, משפחה עם ילדים או כל מבנה משפחתי אחר, הרי שאנחנו חייבים להחזיק ברשותנו תוכנית חיסכון אחת לפחות, באופן טבעי, העדיפות היא שתהיה לנו מספר תוכניות חיסכון שנוכל ליהנות מהן.

הרעיון של חיסכון הוא פשוט. אנחנו מכניסים לתוכנית סכום כסף מסוים, הוא נשמר בתוכנית למשך תקופה, במהלכה, אנחנו נהנים מריבית, וביום בו נרצה להשתמש בכסף, נוכל לפתוח את התוכנית ולהוציא את הסכום שהצטבר, כולל הריבית שצברנו במהלך תקופת החיסכון.

יש לנו מספר דוגמאות של תוכנית חיסכון, החל מתוכנית חיסכון עם סכום קבוע המופקד אליה מדי חודש, תוכנית חיסכון עם אפשרות לשנות את הסכום אותו מבקשים להפקיד, אנחנו יכולים גם ליהנות מתוכנית עם סכום כסף שהפקדנו באופן חד פעמי. כל תוכנית בנויה על משך זמן מסוים, אחוזי ריביות שונים ועוד. אנחנו צריכים לבחור איזו תוכנית מתאימה לנו.

 

למה חשוב לעשות תוכנית חיסכון?

הסיבה לכך שאנחנו צריכים לעשות תוכנית חיסכון היא בגלל שעלינו לדאוג לעתיד שלנו. הדרך היחידה להבטיח ביטחון כלכלי בעתיד, מבלי שנצטרך להיות תלויים בעבודה, קצבאות, משפחה, חברים או גורמים אחרים, היא תוכנית חיסכון שתצבור סכומי כסף משמעותיים ואנחנו נוכל לפתוח אותה ולהשתמש בו.

תוכנית חיסכון יכולה גם לעזור לנו לבצע הוצאות גדולות מבלי להיות תלויים בהלוואות, חשבונות עו"ש ועוד. נוכל להוציא את הכסף מתוכנית החיסכון ולהשתמש בו בצורה פשוטה וזמינה. זה יכול להקל עלינו.

מעבר לכך, תוכניות חיסכון יכולות לשמש אותנו בעתיד כערובה להלוואות או לעסקאות שונות. למשל, אם נצטרך לקחת הלוואה, אזי שנוכל להציג את התוכנית כערובה לכך שנוכל לעמוד בהחזרים שלה ולא תהיה לנו בעיה לקבל את הסכום שנרצה.

 

איך פותחים תוכנית חיסכון בצורה נכונה?

על מנת לפתוח תוכנית חיסכון בצורה נכונה וחכמה, עלינו לשים לב למספר פרטים:

ראשית, מה הריבית שאנחנו מקבלים על התוכנית (שנתית, חודשית).

שנית, לכמה זמן תקפה התוכנית. כלומר, כמה זמן נצטרך להפקיד כסף לתוכנית וכן, כל כמה זמן וממתי, אנחנו יכולים להתחיל ולהוציא את הכסף מהחשבון.

שלישית, אם יש עמלות ודמי ניהול לתוכנית ובאיזה גובה.

ארבע, חשוב שאנחנו נדע מה הגמישות של התוכנית. קרי, האם יש סכום מינימאלי שנצטרך להפקיד בתוכנית, סכום מקסימאלי, משך זמן מסוים שנהיה מחויבים להפקיד כסף, והאם יש לנו אפשרות לפתוח אותה מתי שנרצה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חווית הצפייה המושלמת – התקנת טלוויזיה בצפת

כאשר מתקינים טלוויזיה בצפת, יש חשיבות מכרעת לגובה האופטימלי לצפייה. מרכז המסך צריך להיות בגובה העיניים כשהוא יושב בנוחות על הספה. זה מבטיח חווית צפייה נוחה מבלי לאמץ את הצוואר או העיניים.

צילומי תדמית לעסקים – איך לתכנן אותם נכון

צילומי תדמית של בתי עסק הם כלי חשוב ומשמעותי עבור לצורך פרסום, שיווק וקידום בפלטפורמות שונות. בית עסק המעוניין לפרסם את עצמו במקורות שונים, ירצה להשתמש בתמונות אמיתיות לשם כך. תמונות של המשרד עצמו, בעלי המקום וכן העובדים המועסקים בו. לצד תמונות של מוצרים ושירותים שהמקום מציע ומספק ללקוחות.