כמה עולה שירותי נוטריון?

עורך דין

 

שירותי נוטריון הם שירותים המסופקים בהיקפים נרחבים מאוד בכל רחבי הארץ בכל יום. שירותים אלה נדרשים לנו בהתנהלות שלנו מול הרשויות, מול ערכות משפטיות ובמסגרת עסקאות כלכליות ומסחריות שונות. מעמדו של הנוטריון נובה כולו מחוק הנוטריונים וכמובן מההסמכה שניתנה לנוטריון על ידי משרד המשפטים, שאחראי על כל הנושא של הכשרת והסמכת נוטריונים. לשאלה כמה עולה שירותי נוטריון יש תשובה ברורה אבל לא חד משמעית ונסביר להלן.

 

אז כמה זה עולה?

ובכן, שירותי נוטריון הם שירותים מפוקחים, שהמחיר שלהם קבוע בחוק. מחירי שירותי נוטריון נקבעים במסגרת תקנות הנוטריונים (שכר שירותים) תשל"ט 1978 וכל נוטריון הפועל בישראל מחויב למחירים אלה ואינו מורשה לגבות מעבר להם. העניין הוא שהשאלה כמה עולה שירותי נוטריון היא שאלה כללית מדי, שכן נוטריון מספק שירותים רבים ומגוונים ולכל שירות כזה יש מחיר משלו. כך למשל, אימות של אדם יחיד על מסמך כחותם ראשון, יעלה לכם 165 שקלים, בעוד אימות של חותם נוסף על אותו המסמך יעלה 66 שקלים. אישור העתק של צילום מסמך יעלה לכם 66 שקלים בעוד העדה על מסמך סחיר תעלה לכם בין 1,056 שקלים ועד 2,261 שקלים בהתאם לשווי המסמך הסחיר. אז כפי שאמרנו קודם לכן, המחירים הם נתונים, ידועים ומפוקחים וכל נוטריון מחויב להם, אבל הם אינם חד משמעיים במובן שיהיה עליכם לבחון מהו המחיר של השירות הספציפי לו אתם נדרשים.

 

היכן אפשר לראות את המחירון המלא?

את המחירון המלא אפשר למצוא באתר משרד המשפטים ובחיפוש פשוט באינטרנט. מחירון זה נשען על תקנות הנוטריונים ועל אף שהמחירים מתעדכנים מעת לעת בהתאם לעליית המדד ולפרמטרים קבועים נוספים, בפועל מדובר במחירון די קבוע ומחייב, כך שאתם לא צריכים לבצע השוואת מחירים. לצורך העניין, אם נוטריון גובה מכם בדיעבד יותר מאשר מצוין במחירון, אתם יכולים להציג לו את המחירון החוקי ולשלם לו על פי מחירון זה, אלא אם פירט בפניכם נימוק מתאים שמופיע גם הוא בחוק כעילה לגביית תשלום עודף. אם אתם רוצים לדעת מראש כמה יעלה לכם השירות, כדאי לבחון את המחירון לפני שאתם בוחרים את הנוטריון.

 

אז אין צורך לבצע השוואת מחירים?

ככלל, נוטריונים מקפידים לגבות את המחיר המצוין בחוק, לא יותר ולא פחות. יחד עם זאת, בביצוע השוואת מחירים בין כמה נוטריונים, ייתכן בהחלט שתוכלו למצוא נוטריון שגובה פחות מהמחיר הנקוב בחוק. העניין הוא שבדרך כלל הפערים הם כל כך קטנים, שאין טעם להשקיע מאמץ מיותר בביצוע השוואת מחירים. כל זאת, אלא אם אתם נדרשים לשירותי נוטריון נרחבים או כאלה שנחשבים ליקרים שבהם, למשל העדה על מסמך סחיר כפי שהצגנו קודם לכן ואז השוואת מחירים בהחלט יכולה לחסוך לכם כמה מאות שקלים.

לשאלות נוספות דברו איתה היחידה לשירותים נוטריונים.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חדר הבריחה: מה עליך לדעת לפני שאתה נכנס?

חדרי בריחה הפכו לצורת בידור פופולרית, המאתגרת את המשתתפים לעבוד יחד כדי לפתור חידות ולברוח תוך מגבלת זמן מוגדרת. לפני שאתם צוללים לעולם חדרי הבריחה, יש כמה דברים חשובים שכדאי לדעת כדי לשפר את החוויה שלכם.

תפקידו של חוקר פרטי

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע מיומנים הנשכרים לביצוע חקירות מטעם אנשים פרטיים, עסקים או ארגונים. הם מתמחים באיסוף מידע, ביצוע מעקבים וחשיפת עובדות שעלולות להיות קשות להשגה בערוצים המסורתיים.

סוגי הלוואות לעסק שאתם צריכים להכיר

בעולם העסקים הדינמי, גישה לכלים הפיננסיים הנכונים יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחה וצמיחה. הלוואות לעסקים, המותאמות לצרכים תפעוליים ספציפיים, יכולות לספק את ההון הדרוש לניהול תזרים מזומנים, לניהול מלאי, או אפילו להרחיב את היכולת התפעולית.