מה זה בטון חשוף?

 

בטון חשוף הוא מונח נרדף לסגנון אדריכלי שהוצג בבניינים כבר למעלה ממאה שנים. חזיתות בטון הן עמידות וייחודיות במרקמים ובצבעוניות המשתנים שלהן, וניתן לשפץ בגישה זו מבנים ישנים כשהם מתחילים להתבלות.

בטון חשוף משמש לכיסוי משטחי בטון שמהווים חלק גלוי מהעיצוב האדריכלי או הפנימי של הבניין. חשוב לבחור אנשי מקצוע מומחים בתחום לביצוע הפרויקט, כמו למשל קבלני ביצוע, אדריכלים, מתכננים, יזמים, מנהלי פרויקטים, מודדים וטכנאי בטון.

חשוב מאוד להקפיד לוודא שמתקיימת תקשורת ברורה בין לקוחות, אדריכלים, מתכננים וקבלנים ובכך להפחית את הסיכון לביצוע לקוי של הפרויקט.

ביצוע מדויק של הפרויקט

במהלך ביצוע פרויקט בנייה עם בטון חשוף על ידי מרכז הבטון הישראלי , יש לעמוד במפרט מדויק של השירותים לצד תנאים שנוגעים למרקם המעטפת, בחירת חומר וצבע, טיפול במשטח בטון, משטחי דגימה והתייחסות לעיצוב קונסטרוקטיבי.

במפרט השירותים, המתכננים בוחרים את סוג הבטון המתאים ומתארים את מאפייני המשטח הנדרשים, מרקם פני השטח וכל בקשה נוספת, כגון צבעי משטח.

המפתח הוא בחירת החומר המתאים

לבחירת החומר המתאים יש השפעה מכרעת על המראה של בטון חשוף. בחירה בחומר שאינו איכותי יוצרת מראה שונה מאוד, שמשפיע על המראה המוגמר. בייצור בטון חשוף משתמשים לעתים קרובות בחומרים שקובעים גדלי מסגרת מוגדרים ומיקום חורי עוגן.

ניתן להימנע מהמראה שמתקבל באמצעות חומרים תומכים בהתאמה אישית, באופן אידיאלי המתכננים כבר מגדירים את ההחלטה במפרט השירותים. לקוחות ומפתחים יכולים להגדיר את פרטי הפרויקט במהלך תהליך הבנייה באמצעות משטחים לדוגמא.

גם הרכב הבטון חשוב לאיכות פרויקט בטון חשוף

יש להימנע מתופעות כמו ערבוב חומרים במהלך התקנת ואיטום בטון חשוף. מעבדי בטון חוזרים על כמה כללי יסוד שמתבררים כשימושיים בפועל. אלה כוללים שימוש בתכולת טיט גבוהה מספיק, ובתכולת מלט בכמויות מתאימות. על מנת למנוע השלכות שליליות מבחינת הצבע, אין להשתמש בשאריות מים או בטון.

בעת ערבוב חומר הבסיס, יש לשמור על כמות מינימלית ככל האפשר מכיוון שאפילו הבדלים קטנים יכולים להיות ברורים על הבטון הקל. כל ייצור הבטון צריך להתבצע ברציפות באותו מתקן ייצור תוך שימוש באותם חומרי בסיס לכל אורך הבנייה. ניתן לבצע סגנונות שונים של גימור צבע עם מלט לבן, אגרגט צבעוני או פיגמנטים.

יצירת משטחים לדוגמא להשוואה

בניית ואיטום בטון חשוף באופן מונוליטי מסייעת במניעת קווי תפר בבטון. ניתן להשתמש בקליפות פלדה לעיצוב משטחי אלמנטים מבטון חשוף. השימוש בפליינרים אפשרי גם עם הדרגה הגבוהה ביותר של בטון חשוף, מה שמבטיח את האיכות הדרשת על משטח הבטון המוגמר.

בשורה התחתונה

בטון חשוף הוא מאפיין ייחודי וחשוב למבנים היסטוריים ומודרניים רבים. עם ביצוע מקצועי ותחזוקה קבועה, כולל תוכניות תיקונים זהירות, בעלי מבנים יכולים להימנע מכשלים ולשמור על שלמות החזית המקורית של הבניינים שלהם.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

המדריך המלא לרכישת ברזל בצפת

כשמדובר בקניית ברזל בצפת, יש לזכור כמה דברים מרכזיים. בראש ובראשונה, חיוני למצוא מוכר בעל מוניטין שמציע ברזל איכותי במחירים תחרותיים. בין אם אתם מחפשים לרכוש ברזל לפרויקטי בנייה או למטרות אחרות, ביצוע המחקר והשוואת המחירים מספקים שונים הוא קריטי.

חווית הצפייה המושלמת – התקנת טלוויזיה בצפת

כאשר מתקינים טלוויזיה בצפת, יש חשיבות מכרעת לגובה האופטימלי לצפייה. מרכז המסך צריך להיות בגובה העיניים כשהוא יושב בנוחות על הספה. זה מבטיח חווית צפייה נוחה מבלי לאמץ את הצוואר או העיניים.

צילומי תדמית לעסקים – איך לתכנן אותם נכון

צילומי תדמית של בתי עסק הם כלי חשוב ומשמעותי עבור לצורך פרסום, שיווק וקידום בפלטפורמות שונות. בית עסק המעוניין לפרסם את עצמו במקורות שונים, ירצה להשתמש בתמונות אמיתיות לשם כך. תמונות של המשרד עצמו, בעלי המקום וכן העובדים המועסקים בו. לצד תמונות של מוצרים ושירותים שהמקום מציע ומספק ללקוחות.