פנינים – הטרנד שעשה קאמבק ולא הולך לצאת מהאופנה בקרוב!

קרדיט תמונה: freepik

מראשית החיים על כדור הארץ והדרך והצורה שבה גילו את הפנינים היה ברור לנו שהן דבר מאוד מיוחד. בשנים האחרונות ניכרת מגמה של עליה מטורפת בכמות השימוש והפופולריות שלהן! אפילו בקרב הגברים! חשבנו שיהיה מעניין לדבר על איך הדבר קרה ואולי אפילו לפני שאתם רוכשים לעצמכם שרשרת שמשלבת פנינים אמיתיות בעצמכם. 

 

פנינים עשו קאמבק והגברים רצו גם:

עדיא הבית לתכשיטים מעוצבים חשבו שיהיה לכם מעניין לשמוע איך הפנינים חזרו אלינו ובגדול. פנינים תמיד היו בעלות יוקרה ומעמד. אנחנו רואים עגילי פנינה, שרשראות יוני סקס מפנינים, שילוב של פנינים וחרוזים צבעוניים, צמידים, טבעות – ובקיצור, פנינים משולבות בשלל צורות ודרכים בכל קטגוריות התכשיטים בשנים האחרונות. 

מאיפה הכל התחיל? ההיסטוריה של הפנינה

פנינים התגלו עוד לפני ההיסטוריה הכתובה ולכן קשה לדעת מתי בדיוק הן התגלו ואיפה הדבר קרה. למרות זאת נוכל להגיד כי פנינים היו ונשארו אבני חן שמטרתן לשמש בתור תכשיטים מזה אלפי שנים. במוזיאון הלובר שנמצא בעיר הבירה של צרפת, פריז, מוצג לראווה תכשיט פנינים שנמצא בקרב של הנסיכה הפרסית שחיה בשנת 420 לפני הספירה. בהמשך התגלה כי פנינים היו ניתנות כמתנות לבני מלוכה סיניים בשנת 2300 לפני הספירה.
ברומא העתיקה, עגילי פנינים ושרשראות פנינים אמיתיות נחשבו לסמל סטטוס ועם הזמן אבני החן האלו היו כל כך נחשבות ויקרות שהן גרמו ליוליוס קיסר להעביר חוק של ממש האומר: רק שליטים ומעמדות גבוהים יורשו לענוד פנינים על גופם. 

 

פנינים בעידן של היום

שלא תטעו, גם היום הפנינים הן פריט יוקרתי ובעבר הלא מאוד רחוק רק נשים מפורסמות או עשירות ענדו אותן. אייקונים של אופנה שימרו את מעמדן של הפנינים והנה כמה מהציטוטים המוכרים ביותר:

קוקו שאנל "אישה צריכה עוד ועוד פנינים"
קלי גרייס אמרה "אני עונדת פנינים על המסך וגם בחיי הפרטיים".
דורותי פרקר טענה כי "כשקר לי,  אני פשוט עונדת עוד שכבה של פנינים".
אליזבת טיילור, מחברת הספר "הרומן שלי עם תכשיטים" הופיעה מצולמת על הכריכה בעודה עונדת שרשרת פנינים מרהיבה. 

והאייקונית והבלתי נשכחת אודרי הפבורן שציינה לא פעם שפנינים הן התכשיטים האהובים עליה, השרשרת האהובה עליה ביותר היא שרשרת פנינים שבעלה נתן לה.
פריטים מקולקציית התכשיטים שלה נמכרו במכירה פומבית בשנת 2017 ובנה לוקה דוטי אמר כי "מה שהיא באמת אהבה היו פנינים בגלל הטוהר שלהן, העובדה שהן נוצרו על ידי הטבע". 

 

לסיכום פנינים 

אין ספק כי היוקרה של פנינים לא הולכת לשום מקום. הן מחמיאות לכל סוגי גוון העור ומייצגות את פלאי ויופיו של הטבע בצורה הכי מזוקקת ויוקרתית שאפשר. הן קלאסיות, מרשימות, אציליות ואלגנטיות וגם אנחנו פשוט מתות עליהן. 

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חווית הצפייה המושלמת – התקנת טלוויזיה בצפת

כאשר מתקינים טלוויזיה בצפת, יש חשיבות מכרעת לגובה האופטימלי לצפייה. מרכז המסך צריך להיות בגובה העיניים כשהוא יושב בנוחות על הספה. זה מבטיח חווית צפייה נוחה מבלי לאמץ את הצוואר או העיניים.

צילומי תדמית לעסקים – איך לתכנן אותם נכון

צילומי תדמית של בתי עסק הם כלי חשוב ומשמעותי עבור לצורך פרסום, שיווק וקידום בפלטפורמות שונות. בית עסק המעוניין לפרסם את עצמו במקורות שונים, ירצה להשתמש בתמונות אמיתיות לשם כך. תמונות של המשרד עצמו, בעלי המקום וכן העובדים המועסקים בו. לצד תמונות של מוצרים ושירותים שהמקום מציע ומספק ללקוחות.