שמאי מקרקעין בירושלים – 4 שירותים שכדאי להכיר

אם אתם לא לגמרי בטוחים מה תפקידו, מה בדיוק הוא עושה או מתי אתם זקוקים לשירותיו, הנה חמישה שירותים חשובים מאוד שיכול להציע לכם שמאי מקרקעין בירושלים. לגזור, לשמור ולשלוף בעת הצורך.

 

1 – שמאי מקרקעין בירושלים מעריך שווי נכס

בין אם אתם מתכננים להשכיר את הדירה אשר בבעלותכם, למכור אותה או בכלל לקנות דירה חדשה, חשוב לכם לדעת מה הערכת השווי שלה. כך תוכלו לקבל את כל שמגיע לכם בגינה, ומנגד, לשלם עליה מחיר הוגן באמת. שמאי מקרקעין בירושלים יוכל לבצע בדיקה מעמיקה ומקיפה מאוד, לבדוק את סביבת הנכס, את התשתיות הקיימות, את התוכניות העתידיות ואפילו את הבעלים החוקיים של הנכס והאם ישנם שיעבודים או חריגות בניה שחשוב שתכירו. בנוסף תוכלו להיערך לנושאים הקשורים למיסוי, ולדעת מה מצפה לכם גם בתחום זה.

 

2 – שמאי מקרקעין בירושלים מעריך את המס שתשלמו

אם עולם הנדל"ן איננו מורכב או יקר ממילא, הרי שעם השלמת העסקה נידרש לשלם מיסים כאלה ואחרים. הקונה יידרש לשלם מס רכישה, המוכר ישלם מס שבח ואם על הנכס שאותו תרצו למכור חלה תכנית משביחה, יצפה לכם גם היטל השבחה. מאחר ומדובר בעסקה גדולה ויקרה למדי, גם המיסים השונים עשויים להיות גבוהים מאוד, ושמאי המקרקעין יסייע לכם להבין מה מצפה לכם. הוא אף יוכל להציע דרכים שונות לבקש ולקבל פטור או הפחתת היטל השבחה ומיסים אחרים, בהתאם לחוק ולתנאי הנכס כמובן.

 

3 – שמאי מקרקעין גם בשלב לקיחת המשכנתא

נניח שגייסתם את ההון הדרוש כדי שתוכלו לרכוש דירה, וכעת אתם ניצבים בפתחו של שלב מאתגר לא פחות (ואולי אף יותר), הלא הוא שלב המשכנתא. אלא שכעת יבקש הבנק להעריך את שווי הנכס, וסביר שיציע שמאי מטעמו לצורך המשימה. עם זאת, אפשר ואף מומלץ לערב גם שמאי מקרקעין מטעמכם וזאת עוד לפני החתימה על חוזה הרכישה כדי לוודא שבנכס לא קיימות בעיות את יקשו על מתן המשכנתא מהבנק. כך תוכלו לבצע סקר שוק בין הבנקים השונים עם הערת שווי של שמאי ולקבל משכנתא שמתאימה לכם באמת. שמאי מקרקעין בירושלים יבצע הערכה מקצועית ואמינה כדי שתוכלו לדעת מה השווי האמיתי של הנכס.

 

4 – שמאי מקרקעין עשוי לחשב פיצויים

הנה עוד מצב לדוגמה, שעשוי להישמע לכם מוכר. נניח כי ערכו של הנכס דווקא ירד, למשל בעקבות הפקעה של הקרקע למטרה ציבורית, ייתכן שתוכלו לקבל פיצוי. עם זאת, מאחר ואיש לא ימהר לקבוע פיצוי כזה או אחר, מומלץ להתייעץ מראש עם שמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה שיבחון לעומק את הפיצוי שהוצע, את ירידת הערך האמיתית ואת הפיצוי שאתם יכולים וצריכים לתבוע. במילים אחרות, אין כל סיבה להתפשר על מה שמגיע לכם, ועם ליווי מקצועי איכותי תוכלו לממש את מלוא הזכויות שלכם.

 

אז איך בוחרים שמאי מקרקעין בירושלים?

כפי שהשירותים שהוצגו בוודאי מעידים, שמאי מקרקעין חייב לשלוט היטב בתחום מורכב, ובמגוון רחב של נושאים. הידע, הניסיון וההכשרה הם אלה שיאפשרו לו להעניק לכם שירות מצוין, ללא פשרות, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם, להימנע מטעויות ולחסוך זמן, כסף ואנרגיות. הוא צריך להכיר לעומק תחומים כמו הנדסה, כלכלה ומיסוי, ובהתאם גם תהליך ההכשרה שלו ארוך למדי. אם כן, ודאו שאתם בוחרים שמאי מקרקעין מוסמך, שהשלים את ההתמחות ופועל ברישיון. שימו לב לניסיון שלו בשטח ובמידת האפשר גם להמלצות. כך תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות ומקצועיות מאוד, בין אם אתם מוכרים, קונים או משכירים.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

למה קידום אורגני עוזר לעסקים?

קידום אורגני עוזר לעסקים מכיוון שזו דרך חסכונית להגיע לקהל היעד שלהם. קידום אורגני הוא אסטרטגיה שיווקית המשתמשת במקורות פרסום

איך אפשר להקים חברה בישראל?

על מנת להקים חברה בחו"ל, תצטרכו למצוא מדינה אטרקטיבית עבורכם. זה יכול להיות במונחים של מיסוי, חוקי עבודה או גורמים

רדיקולופתיה כרונית

רדיקולופתיה מכונה גם עצב צבט, זו תופעה יחסית שכיחה המתרחשת בשורש העצב או בסביבתו, במרחק קצר מיציאת שורש העצב מחוט

דרכים לעיצוב חדר עבור ילדכם

עיצוב חדר עבור ילדכם הוא תהליך מרגש מכיוון שהוא מספק להם מקום משלהם. חשוב שעיצוב החדר ישקף את האישיות של