תנורים הם מכשיר בישול שקיים כבר מאות שנים

התנור הראשון הומצא לפני למעלה מ-200 שנה אך לקח הרבה זמן עד שהמציאו את התנור המודרני. התנור המודרני הראשון נוצר בשנת 1891 והוא השתמש בגז כדלק.

כיריים חשמליות או אינדוקציה נפוצות היום יותר מכיריים גז כי הן יעילות ובטוחות יותר.

הכיריים מגיעים בשני סוגים: חשמליים ואינדוקציה. ההבדל העיקרי בין השניים הוא שכיריים אינדוקציה מייצרות חום על ידי שימוש בשדה מגנטי להפקת זרם חשמלי בסיר או במחבת, בעוד שכיריים חשמליות משתמשות בחשמל כדי ליצור חום באמצעות התנגדות.

כיריים חשמליות צורכות פחות אנרגיה מאשר כיריים אינדוקציה. גם כיריים חשמליות זולות יותר לתפעול מכיוון שאינן דורשות ציוד נוסף כמו כיריים אינדוקציה זקוקות למחבת או סיר מיוחדים. הם גם אמינים יותר מאשר כיריים אינדוקציה מכיוון שהם אינם זקוקים למקור חשמל כמו כיריים אינדוקציה.

כיריים חשמליות הן סוג של טווח בישול המשתמש בחשמל כמקור החום. זה נמצא בדרך כלל בבתי מגורים ודירות.

כיריים אינדוקציה הן סוג של טווח בישול המשתמש באינדוקציה מגנטית כדי לחמם את הסיר או המחבת. הוא נמצא בדרך כלל במטבחים מסחריים ובמסעדות.

בישול הוא אחת הפעילויות האנושיות החשובות ביותר. זה גם אחד העתיקים ביותר, עם עדויות לשריפות בישול שנמצאו במערות כבר לפני 250,000 שנה.

כיריים חשמליות או כיריים אינדוקציה הן אפשרויות למטבח. לשניהם יש את היתרונות והחסרונות שלהם. היתרון של כיריים אינדוקציה הוא בכך שהוא מתחמם מהר יותר מכיריים חשמליות וצורך פחות אנרגיה לשם כך. כאשר אתה משתמש בתנור אינדוקציה, אתה לא צריך לדאוג מעומס יתר על המעגל ופיזור פתיל. מצד שני, כיריים אינדוקציה יקרות יותר מכיריים חשמליות ודורשות משטח מיוחד לבישול שלא ניתן להשתמש בו לשום דבר אחר כמו משטח או שולחן.

ישנם שני סוגים של כיריים: חשמליות ואינדוקציה. כיריים חשמליות משתמשות בזרם חשמלי כדי לחמם את הסליל ולבשל את האוכל. כיריים אינדוקציה משתמשות באלקטרומגנטיות כדי ליצור חום המועבר לסיר או למחבת.

כיריים חשמליות בטוחות ונוחות יותר מכיוון שיש להן מקור כוח קבוע, מה שאומר שהן אינן דורשות חיבור לגז וניתן להשתמש בהן בכל מקום. יש להם גם פונקציית כיבוי אוטומטי, המאפשרת לעקוב בקלות אחר זמן הבישול בזמן שאתה מחוץ לבית.

תנורי אינדוקציה מציעים זמני חימום מהירים יותר מאשר כיריים חשמליות, אך הם דורשים חיבור גז ולכן הם אינם ניידים כמו כיריים חשמליות. יש להם גם מספר מוגבל של הגדרות לטמפרטורות בישול, כך שייתכן שייקח זמן רב יותר עד שתמצא את ההגדרה המתאימה למנה שלך.

הבחירה בין חשמל או אינדוקציה תלויה בצרכים שלך, כמו גם במה שאתה רוצה בהקמת כיריים.

כיריים חשמליות יעילות יותר מכיריים אינדוקציה ולכן הן מועדפות יותר.

תנורים חשמליים צורכים פחות אנרגיה מאשר תנורי אינדוקציה ולכן הם אופציה טובה יותר עבור הסביבה.

ישנם שני סוגים של כיריים הנפוצים במטבח – חשמלי ואינדוקציה. כיריים חשמליות משתמשות בגוף חימום כדי לחמם את הסיר או המחבת שמונחים מעליה. תנורי אינדוקציה משתמשים בשדות מגנטיים כדי לייצר חום המועבר לסיר או למחבת דרך סלילי מתכת.

כיריים חשמליות זולות יותר, אך יש להן גם כמה חסרונות. תנורים אלו אינם יעילים כמו תנורי אינדוקציה מכיוון שהם מאבדים אנרגיה רבה בצורת חום במהלך ההולכה. הם גם תופסים יותר מקום מאשר כיריים אינדוקציה, וזקוקים לזמן ארוך יותר לחימום מוקדם לפני שניתן להתחיל בבישול.

לתנורי אינדוקציה, לעומת זאת, יש הרבה יתרונות. הם אינם דורשים זמן חימום מוקדם לפני שניתן להתחיל בבישול והם פועלים ביעילות רבה כאשר אתה מגדיר אותם בטמפרטורה הנכונה לסוג המזון שלך – כך שאין צורך בניסוי וטעייה כאשר אתה מנסה מתכונים חדשים

תנור חשמלי או אינדוקציה?

יתכן ואתם תוהים איזה סוג של תנור מתאים לצרכים שלכם. תנורי אינדוקציה חסכוניים יותר באנרגיה ומהיר יותר לחימום מאשר כיריים חשמליות. יש להם גם טביעת רגל קטנה יותר, מה שהופך אותם למעולים בחללים קטנים. כיריים חשמליות זולות יותר לקנייה ומשתמשות פחות בחשמל, אבל לוקח להן יותר זמן להתחמם ולהתקרר.

התנור החשמלי הראשון הומצא בשנת 1891 על ידי אדם בשם ג'יימס הנרי. הוא השתמש בדינמו כדי לייצר את החשמל לכיריים שלו. זה איפשר לו לבשל אוכל ללא צורך בעץ או פחם. פריצת הדרך הגדולה הבאה בטכנולוגיית הבישול הגיעה עם המצאת בישול האינדוקציה. בישול אינדוקציה מבוסס על אלקטרומגנטיות, המשתמשת בשדה אלקטרומגנטי לחימום סיר או מחבת המונחים על מבער אינדוקציה מיוחד.

הפטנט הראשון על כיריים אינדוקציה הוגש על ידי הצרפתי, אלפונס פורנייה בשנת 1888 והוא כינה את ההמצאה שלו "la plaque électrique". בשנת 1922, ההמצאה של פורנייה הוכנסה לייצור ונמכרה בתור "la plaque electro-ménagère".

הממציאים עבדו קשה כדי לעמוד בקצב הטכנולוגיה המתפתחת וכיום יש הרבה סוגים שונים של כיריים אינדוקציה זמינים בשוק – חלקם משתמשים במגנטים בעוד שאחרים משתמשים בסלילי תיל

הכיריים החשמליות הן סוג של כיריים המופעלות באמצעות חשמל. התנור החשמלי הומצא בתחילת המאה ה-20. תנור האינדוקציה, לעומת זאת, משתמש באינדוקציה אלקטרומגנטית לבישול.

הכיריים החשמליות פופולריות יותר מתנור האינדוקציה מכיוון שהוא זול וקל יותר לשימוש. כיריים אינדוקציה יקרות יותר מהחשמליות והיא דורשת שימוש בכלי בישול מיוחדים.

ההבדל העיקרי בין שני סוגי התנורים הללו הוא מקור החום. תנור חשמלי משתמש בחשמל להפקת חום, בעוד תנור אינדוקציה משתמש בשדות מגנטיים כדי לייצר חום.

קל יותר לשלוט ולתחזק תנור חשמלי, שכן המשתמש יכול להגדיר טמפרטורה ספציפית לכל מבער. המשמעות היא שהמזונות מבושלים באופן שווה, ומפחיתים את הסיכון לשרוף אותם. מצד שני, כיריים אינדוקציה זקוקות למחבת מתכת על מנת לעבוד כמו שצריך וזה יכול להיות בעייתי אם רוצים לבשל כל דבר שאין בו מתכת.

כיריים חשמליות הן סוג הכיריים הנפוץ ביותר בארה"ב יש להן גוף חימום המופעל על ידי חשמל ומחמם את הסיר או המחבת. תנורי אינדוקציה הם חדשים ויקרים יותר, אך הם יכולים לחמם סירים ומחבתות במהירות ללא נקודות חמות.

התנור החשמלי קיים כבר יותר ממאה שנה. זהו אחד מסוגי הכיריים הנפוצים ביותר באמריקה, עם נתח שוק מוערך של 93% בבתים ובמסעדות כאחד. כיריים חשמליות פועלות באמצעות סליל חשמלי כדי לחמם סיר או מחבת המונחים מעליו. הסליל משתמש בחשמל כדי לחמם את הסיר או המחבת במקום להשתמש בגז או בחומרים דליקים אחרים כמו פחם או עץ כמו תנורים מסורתיים. משמעות הדבר היא שלחלק מהאנשים יש דאגות לגבי בטיחות מכיוון שאין להבה פתוחה, אך ניתן להפחית זאת עם שימוש נכון ואמצעי זהירות שננקטים על ידי טבחים כאשר עובדים איתם

תנור האינדוקציה חדש יותר מתנורים חשמליים,

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חדר הבריחה: מה עליך לדעת לפני שאתה נכנס?

חדרי בריחה הפכו לצורת בידור פופולרית, המאתגרת את המשתתפים לעבוד יחד כדי לפתור חידות ולברוח תוך מגבלת זמן מוגדרת. לפני שאתם צוללים לעולם חדרי הבריחה, יש כמה דברים חשובים שכדאי לדעת כדי לשפר את החוויה שלכם.

תפקידו של חוקר פרטי

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע מיומנים הנשכרים לביצוע חקירות מטעם אנשים פרטיים, עסקים או ארגונים. הם מתמחים באיסוף מידע, ביצוע מעקבים וחשיפת עובדות שעלולות להיות קשות להשגה בערוצים המסורתיים.

סוגי הלוואות לעסק שאתם צריכים להכיר

בעולם העסקים הדינמי, גישה לכלים הפיננסיים הנכונים יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחה וצמיחה. הלוואות לעסקים, המותאמות לצרכים תפעוליים ספציפיים, יכולות לספק את ההון הדרוש לניהול תזרים מזומנים, לניהול מלאי, או אפילו להרחיב את היכולת התפעולית.